Dokumentacja

Przejdź do końca metadanych
Przejdź do początku metadanych

Wyświetlasz starszą wersję (v. /wiki/spaces/DOK/pages/2619801602/Dodawanie+nowego+produktu+manualnie) tej strony.

pokaż różnice pokaż historię strony

« Pokaż poprzednią wersję Wyświetlasz aktualną wersję tej strony. (v. 9) pokaż następną wersję »

Nowy produkt do systemu można dodać manualnie na kilka sposobów

  1. Produkt dodajemy przez zakładkę Katalog → Nowy produkt

NOWY-PRODEUKTY-MT.png

  1. Nowy produkt możemy dodać będąc w katalogu Produkty na liście z produktami. Na górze strony klikamy w zielony przycisk Nowy produkt i z tego miejsca go dodajemy.

nplistaprodMT.png

  1. Nowy produkt możemy także dodać wchodząc w Kategorie. Na liście z kategoriami klikamy przycisk + i wówczas dodajemy nowy produkt w tej konkretnej kategorii przy której jest plusik.

npkategorieMT.png

  1. Produkt można też dodać przez importer uniwersalny np. z CSV lub przez importer Allegro.

Ogólne

Będąc już w formularzu w zakładce Ogólne, wpisujemy nazwę produktu oraz skróconą nazwę. Wybieramy w jakim stanie jest produkt, np. nowy, uszkodzony, powystawowy, itd. Możemy również dodać zdjęcie (szczegółowa instrukcja dodawania i edycji zdjęć znajduje się tutaj), a także tagi i opis produktu. Po prawej stronie możemy uzupełnić takie informacje jak SKU, czyli identyfikator służący do zarządzania towarem. Możemy ustawić producenta oraz czy produkt ma być aktywny, nieaktywny, rozwijając więcej opcji. Określamy typ produktu (czy produkt jest podstawowy czy wariantowy). Uzupełniamy kategorie, do której należy nasz produkt. Z tego miejsca możemy także uzupełnić wartości cech przypisane do danej kategorii. Nasz produkt może być przypisany do wielu kategorii i to właśnie tutaj możemy dodać jeszcze inne kategorie, w których będzie się wyświetlał.

produktMT.png

Aukcje i oferty

W kolejnej zakładce - Aukcje i oferty  widzimy kanały na które możemy wstawić nasz produkt. W tym miejscu możemy edytować cenę oraz tytuł aukcji per kanał sprzedaży.

Cena bazowa - cena bazowa produktu jest to cena "wyjściowa", czyli początkowa, która wprowadzana jest w momencie tworzenia produktu. Wszystkie operacje przeprowadzone na cenach ofert odnoszą się do ceny bazowej.  Od tej ceny obliczane są ceny na poszczególnych kanałach sprzedaży

Cena własna -  umożliwia modyfikowanie cen na jednym kanale.

Podczas wystawiania ofert, możemy zmieniać ceny poprzez takie operacje jak:

  • pole puste = cena bazowa

  • +5% = cena bazowa podniesiona o 5%

  • -5% = cena bazowa pomniejszona o 5%

  • 5% = 5% ceny bazowej np: 100 bazowa 5% zostanie ustawione 5

  • *3 = cena bazowa zwiększona trzykrotnie

  • /3 = cena bazowa zmniejszona trzykrotnie

  • +3 = cena bazowa zwiększona o 3

  • -3 = cena bazowa zmniejszona o 3

  • 3 = cena produktu zmieni się na 3

Zaznaczając checkbox przy aukcji, możemy zmienić jej tytuł dla konkretnego kanału sprzedaży, jak w przypadku drugiej, trzeciej i czwartej aukcji ze screena poniżej.

zmiana nazwy MT.png

Dostawa i zwrot

W kolejnym kroku - Dostawa i zwrot - uzupełniamy informacje dotyczące dostawy (produkty z opakowaniem lub bez), parametry produktu (waga, wielkość), cenniki dostaw, a także politykę sprzedaży (gwarancje, reklamacje oraz zwroty).

dostawaMT.png

Sprzedaż

W tej zakładce jeśli nasz produkt się sprzeda będziemy widzieli ile razy, kto go kupił, kiedy oraz jakie dokumenty są z nim powiązane.

sprzedażMT.png


Magazyn

W zakładce magazyn należy podać ilość produktów, które będziemy sprzedawać.

  1. Kontroluj stan magazynowy - opcja wymagana jeśli chcemy, aby system pilnował stanów magazynowych na kanałach sprzedaży. Wyłączenie opcji umożliwia tzw. sprzedaż ciągłą tzn. produkt zostaje wystawiony w ilości 100 szt. po każdorazowej sprzedaży system przywraca wartość 100 szt.

  2. Jednostka miary - sztuka / komplet / para / usługa

  3. PKWiU - symbol wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług

  4. Magazyn - czyli ilość produktów na magazynie

  5. Rezerwacja - czyli ilość zarezerwowanego produktu na niezatwierdzonych i nieanulowanych dokumentach zamówień (ta funkcja działa tylko, gdy Magazyn jest ustawiony na Wbudowany magazyn MassTrade)

  6. Ilość w paczce - ta funkcja umożliwia tworzenie i automatyczne obliczanie ilości w paczce z pojedynczych produktów. Np. Mając 100 szt. produktu, ustawiając ilość w paczce na 12 szt. - w kanale sprzedaży będzie ustawiana wartość 100 / 12 = 8 (zawsze zaokrąglane w dół). Gdy klient kupi np. 1 szt. (realnie 12 szt.) na dokumencie zamówienia i do systemu ERP zostanie wysłana także informacja o 12 szt.

  7. Magazyny - w systemie MassTrade mamy wbudowany magazyn, ale możliwe jest także zaimportowanie magazynów zewnętrznych, np. z Subiekta.

  8. Historia zmian w magazynie - pozwala kontrolować wszystkie zmiany stanów magazynowych jakie zaszły na danym produkcie, zarówno przyjęcia na magazyn jak i sprzedaż.

magazynMT.png


Tłumaczenia

Zakładka Tłumaczenia służy do automatycznego tłumaczenia nazwy, opisów i innych paramentów produktu. W tej chwili zakładka ta działa w formie Beta. Szczegółowy opis i instrukcja korzystania z zakładki znajduje się tutaj.

Automatyzacja

W zakładce - Automatyzacja - możemy także dla każdego produktu ustawić osobne ustawienia automatyzacji lub ustawić sterowanie wg ustawień z kategorii.

 

automatyzacjaMT.png

Tłumaczenia

Szczegółowy opis zakładki oraz sposoby dodawania wersji j językowych zostały opisane tutaj.

  • Brak etykietek