Dokumentacja

Przejdź do końca metadanych
Przejdź do początku metadanych

Wyświetlasz starszą wersję (v. /wiki/spaces/DOK/pages/2619802745/Dodawanie+i+edycja+kategorii+manualnie) tej strony.

pokaż różnice pokaż historię strony

Wyświetlasz aktualną wersję tej strony. (v. 1) pokaż następną wersję »


Aby dodać manualnie nową kategorię klikamy Nowa kategoria.

Pojawi nam się nowe okno. Pierwsza zakładka to Ogólne. Wpisujemy tutaj nazwę kategorii. Wybieramy czy nasza kategoria ma być główna, lub wybieramy nadrzędną dla niej.  Niżej możemy uzupełnić cenniki dostaw, oraz politykę sprzedaży zaimplementowane wcześniej. Możemy wybrać domyślna, lub ustawić którąś z dostępnych. Kolejnym krokiem, jest dodanie opisu do kategorii.

Następnie konfigurujemy kategorię w danym kanale sprzedaży. Kolejno zakładki z nazwami kanałów, przedstawiają kanały, które mamy dodane w systemie, jest ich tyle ile naszych kanałów. Przejdźmy np. do zakładki Shoper.

Możemy uzupełnić tytuł oferty, który będzie generowany automatycznie i będzie uniwersalny. Wystarczy że wybierzemy te informacje, które chcemy aby zawierały nasze tytuły ofert. Możemy też zostawić puste pole, a wtedy tytuł zostanie wygenerowany automatycznie według nazwy produktu. Następnie  wybieramy kategorię podobną do naszej, znajdującą się na Shoper. Możemy skorzystać z wyszukiwarki, podać nr kategorii lub dodać ręcznie.

 Z tego miejsca można dodać modyfikator ceny na tym kanale sprzedaży, we wszystkich produktach w tej  kategoriach oraz czy ma być to dla ceny brutto czy netto.

Kolejnym istotnym elementem jest priorytet dystrybucji oraz stany magazynowe. Ustawiając opcję pobieraj z całości, cała ilość produktów z danej kategorii będzie wystawiona na każdym kanale sprzedaży, czyli jeśli mamy 10 sztuk produktu to zarówno na Allegro jak i eBay pojawi się 10 sztuk, natomiast po zakupie na jednym z kanałów 1 sztuki, na obu z nich pozostanie 9 sztuk.

Aby wystawić np. 7 sztuk na Allegro oraz 3 na eBayu musimy ustawić wartość procentową, 70% na Allegro oraz 30% na eBay.

Załóżmy, że mamy stan 9 produktów, i stany magazynowe po 50%, a priorytet na Allegro ustawimy wysoki, natomiast na eBay średni - na Allegro zostanie wystawione 5 sztuk a na eBay 4 sztuki.

Po wybraniu kategorii w kanale i kliknięciu Aktualizuj, pojawi nam się pole Przypisz atrybuty, w które klikamy.

Po kliknięciu Zapisz, utworzą i przypiszą się cechy z kanału sprzedaży.

Widzimy, że pojawiły nam się pola z mapowaniem cech i atrybutów z kanału sprzedaży, które zawierają cechy są wymagane i  opcjonalne.

Oczywiście każdą z cech z kanału sprzedaży, można zmapować z inną cechą, lub polem w kolumnie Pobieraj z i uzupełnić pole z którego mają być pobierane wartości (wybierając je najpierw w zakładce Cechy), lub w kolumnie domyślna wartość, ustawić wartości.

Możemy również wybrać, czy cecha domyślna na tym kanale sprzedaży, ma być aktywna czy nie. Możemy także ustalić, czy mają być wysyłane na kanał wartości zerowe

W kolejnym kroku, możemy zmapować ze sobą wartości cech. Ta funkcjonalność przyda się, gdy np. mamy dwa kanały cechy na obu różnią się, możemy je wtedy dopasować do tej cechy, z innego kanału.

Po kliknięciu w Wartości cech pojawia nam się nowe okno, w którym po prostu dopasowujemy wartości z MassTrade, do tych z kanału sprzedaży:


Konfigurowanie kategorii dla eBay zarówno polskiego, jak i wersji zagranicznych, wygląda identycznie, jak konfiguracja Allegro.

Automatyzacja

Przejdźmy do zakładki Automatyzacja.

Możemy tu zaznaczyć opcje automatyzacji, jakie nas interesują oraz zarządzać sterowaniem, pod warunkiem że mamy uruchomiona automatyzacje w zakładce Ustawienia → Zaawansowane. 

Opcja Dziedzicz - dziedziczy ze wspólnych ustawień na samej górze,

Opcja Nadpisz - nadpisuje ustawienia wspólne.

Cechy

W tej zakładce możemy wybrać cechy, które zmapujemy z cechami na wybranych kanałach sprzedaży. 

Np. wybierzmy tutaj kolor.

Możemy zobaczyć, że cecha ta pojawiła się, wśród możliwych do przypisania:

Inne (Zaawansowane)

Przejdźmy teraz do zakładki Inne.


Możemy uzupełnić kod zewnętrzny np. symbol kartotekowy w systemie zewnętrznym, oraz pozycje na liście , czyli kolejność kategorii na kanałach np. na rolo, w b2b itp. oraz w aplikacji mobilnej.

Teraz można kliknąć przycisk Zapisz i nasza kategoria zostanie utworzona wraz z przypisanymi do niej cechami, generowanymi tytułami, oraz ustawieniami stanów magazynowych.



Powiązane



  • Brak etykietek