Dokumentacja

Przejdź do końca metadanych
Przejdź do początku metadanych

Wyświetlasz starszą wersję (v. /wiki/spaces/DOK/pages/2650144769/Ustawienia+ofert) tej strony.

pokaż różnice pokaż historię strony

« Pokaż poprzednią wersję Wyświetlasz aktualną wersję tej strony. (v. 7) Obecny »

W module Aukcje i oferty w zakładce

możemy skonfigurować nasze oferty.

ustawienia ofert.png

Ogólne

Import ofert

Aby wejść do Importera ofert klikamy w Aukcje i oferty → Więcej ustawień ofert → Ogólne → Import ofert

importofert.png

W tym miejscu mamy Importer ofert i widzimy kolejkę zadań naszych ofert. Mamy tutaj dostępną wyszukiwarkę oraz filtry - możemy przefiltrować oferty po kanałach sprzedaży oraz po statusie. Oferty w kolejce zadań przechowywane są 30 dni.

importer ofert.png

Kursy walut

System MassTrade posiada przeliczniki walut względem naszej waluty (PLN). Aby wejść do kursów walut, należy przejść do zakładki Aukcje i ofertyWięcej ustawień ofertOgólneKursy walut.

kursy walut.png

W zakładce mamy kursy walut i przeliczniki. Dostępna jest tutaj także wyszukiwarka walut. Kursy walut są domyślnie ustawione, można je modyfikować wg uznania, ponieważ nie są automatycznie aktualizowane. Waluty z czerwoną ramką, to te ustawione domyślnie. 

image-20240723-101140.png

Kiedy zmienimy wartość przelicznika ramki będą miały kolor szary.

Po wprowadzeniu zmian, należy kliknąć przycisk Zapisz.

Kreator kanału sprzedaży

Służy do utworzenia nowego kanału sprzedaży. Szczegółowa instrukcja tworzenia kanału sprzedaży znajduje się tutaj.

allegrokonf.png

Szablony ustawień

Służą do tworzenia i zarządzania zbiorem powtarzalnych konfiguracji i ustawień, które mogą być używane w różnych częściach systemu. Szczegółowa instrukcja tworzenia szablonów ustawień znajduje się tutaj.

nowyszablon.png

Wysyłka

Cenniki dostaw

Cenniki dostaw w systemie MassTrade to zestawy reguł i cen, które definiują koszty wysyłki dla różnych rodzajów przesyłek i przewoźników. System ten umożliwia elastyczne zarządzanie kosztami wysyłki na różnych kanałach sprzedaży, takich jak Allegro, eBay, czy sklepy internetowe. Szczegółowy opis tworzenia cenników znajduje się tutaj.

nowycennikdostaw.png

Warunki wyboru konta przewoźnika

image-20240723-104206.png

Formy dostawy

Aby przejść do ustawień usług transportowych, należy udać się do zakładki Aukcje i oferty → Więcej ustawień ofert → Wysyłka → Formy dostawy

formydostawy.png

Lista form dostawy

Wyświetla nam się lista dostępnych usług, którą możemy filtrować wg przewoźnika.

podgladformydostawy.png

Nazwa usług jest dwuczłonowa, pierwszy człon wskazuje na przewoźnika, natomiast drugi na typ przesyłki u tego przewoźnika.

Edycja form dostawy

Klikając na poszczególne nazwy przechodzimy do okna edycji, gdzie możemy edytować daną wysyłkę. Należy tu uzupełnić Rodzaj wysyłki (wysyłka tradycyjna, wysyłka elektroniczna, odbiór osobisty), następnie jeżeli posiadamy system do zarządzania magazynami, możemy również nadać dowolne SKU, aby ułatwić identyfikację przesyłki.

konfdostawa.png

Aby przejść do konfiguracji Form dostawy, należy kliknąć na przycisk zębatki.

konfiguracja dostawa.png

Można tu ustawić, czy waga oraz rozmiar przesyłki ma być pobierana z pola bez opakowania, z opakowaniem, lub żeby w ogóle nie pobierać. Następnie klikamy przycisk Zapisz.

image-20240802-092639.png

Kolejne zakładki dotyczą kanałów, które mamy podpięte - jest ich tyle ile tych kanałów. Przed dodaniem tej wysyłki do cennika, należy ją zmapować, ponieważ każdy z serwisów ma swoje określenia, na typy przesyłek. Najczęściej nie trzeba mapować Allegro i b2b, ponieważ są automatycznie zmapowane. Oczywiście istnieje możliwość zmiany tych parametrów.

Wybierzmy sobie w systemie MassTrade paczkę, która nazywa się np. Poczta Polska - Paczka Pocztex Ekspres 24 i widzimy po prawej stronie, że w zakładce Allegro ta paczka jest domyślnie zmapowana z paczka o nazwie Pocztex Kurier24 dla paczki z przedpłata oraz Pocztex Kurier24 pobraniowy dla paczki pobraniowej. W związku z tym możemy zmieniać ta przesyłkę, jeśli jest taka potrzeba, ale nie musimy . Jeżeli nie zmienimy niczego, zachowane zostaną domyślne ustawienia.

Przechodząc do zakładki eBay, widzimy że paczki nie zostały zmapowane, w związku z tym musimy dodać je ręcznie, klikając w pole i wybierając odpowiednia opcje z listy.

Ostatnim krokiem jest przejście do zakładki Szczegóły paczki.

W tej zakładce możemy określić szczegóły paczki, różnią się od siebie w zależności od rodzaju paczki i jej przewoźnika. Zaznaczając konkretny szczegół, możemy określić jego wartość.

Klikamy Zapisz i nasze ustawienia zostają zapisane

Polityka sprzedaży

Zakładka polityka sprzedaży umożliwia utworzenie informacji o gwarancji, reklamacjach oraz zwrotach dla oferty na wybranych kanałach sprzedaży. Mamy możliwość raz stworzyć politykę i jedynie podpinać ją w ofertach, nie musimy tworzyć jej za każdym razem od nowa. Politykę sprzedaży znajdziemy wchodząc w Aukcje o oferty → Więcej ustawień ofert → Polityka sprzedaży.

Zwroty

Lista warunków zwrotów

Aby przejść do listy stworzonych warunków zwrotów, wchodzimy w zakładkę Aukcje i oferty → Więcej ustawień ofert → Polityka sprzedaży → Zwroty. W tym miejscu możemy skonfigurować zasady przyjmowania zwrotów naszych towarów.

polityka zwrotów.png

Tworzenie nowego warunku zwrotu

Aby utworzyć nową politykę przyjmowania zwrotów klikamy w przycisk Nowy zwrot.

nowyzwrot.png

Otworzy nam się nowe okno, gdzie konfigurujemy zasady zwrotów.

Jedno ustawienie możemy oznaczyć jako domyślne.

Uzupełniamy:

  1. Nazwę- będzie widoczna tylko dla nas, służy do celów informacyjnych, żebyśmy mogli odróżnić, która jest tą stworzoną przez nas

  2. Możliwość zwrotu (tak/nie)

  3. Czas na odstąpienie od umowy

  4. Opcje zwrotu - klient może żądać zwrotu pieniędzy, wymiany lub naprawy)

  5. Koszty przesyłki zwrotnej pokrywa (kupujący lub Klient)

  6. Dodatkowe informacje o zwrocie towaru

  7. Załączniki zwrotu- możemy dodać jeśli jest to konieczne, ale tylko pliki pdf.

Następnie klikamy Zapisz.

warunki zwrotu.png

Tworzenie warunków zwrotu dla poszczególnych kanałów sprzedaży

Możemy także utworzyć zasady zwrotów dla poszczególnych kanałów sprzedaży, np. dla Shopera. Dla każdego aktywnego kanału sprzedaży mamy zakładkę zwrotów. Możemy w nią wejść i ustawić warunki.

zwrotyshoper.png

Tworzenie warunków zwrotu dla kanału sprzedaży Allegro

Allegro nie umożliwia wprowadzenia danych z poziomu MassTrade, w związku z tym zalogujmy się na allegro.pl. Po zalogowaniu klikamy na nazwę użytkownika, wchodzimy w zakładkę sprzedajesz

wybieramy ustawienia sprzedaży, następnie Informacje o zwrotach

i tworzymy nowy zwrot, poprzez kliknięcie na dodaj warunki zwrotu.

Następnie uzupełniamy wszystkie niezbędne informacje 

Klikamy przycisk Zapisz i nasz zwrot został utworzony. Jednak należy pamiętać ze zwrot w systemie MassTrade pojawi się dopiero po kilku godzinach.

Przechodzimy ponownie do systemu MassTrade i z zakładki Allegro, klikamy Aktywny zwrot, następnie wybieramy utworzona przez nas zwroty w polu Wybierz.

Aby zwroty utworzone na Allegro były aktywne, należy mieć aktywowane konto MassTrade (Panel → na dole ekranu przycisk Aktywuj MassTrade)

Klikamy przycisk Zapisz i nasz zwrot został utworzony z innymi ustawieniami, niż ogólne dla kanału Allegro.

Reklamacje

Lista reklamacji

Aby wyświetlić listę warunków reklamacji wchodzimy w Aukcje i oferty → Więcej ustawień ofert → Polityka sprzedaży → Reklamacje.

W tym miejscu możemy skonfigurować warunki przyjmowania Reklamacji.

image-20240802-072352.png

Tworzenie nowej zasady przyjmowania Reklamacji

Tworzenie nowej zasady przyjmowania reklamacji wygląda podobnie jak przy konfiguracji zasad zwrotów. Klikamy w przycisk Nowa Reklamacja.

reklamacja.png

Otwiera nam się nowe okno.

Uzupełniamy:

  1. Nazwę reklamacji- będzie widoczna tylko dla nas, służy do celów informacyjnych, żebyśmy mogli odróżnić, która jest tą stworzoną przez nas

  2. Czas na reklamację z tytułu rękojmi

  3. Możemy określić czy wyłączamy rękojmie dla przedsiębiorców czy pozostaje włączona

  4. Opis procedury reklamacji

  5. Załączniki reklamacji - możemy dodać jeśli jest to konieczne, ale tylko pliki pdf.

Następnie klikamy przycisk Zapisz. Jedną reklamację możemy ustawić jako domyślną.

reklamacjanowa.png

Tworzenie zasady reklamacji dla poszczególnych kanałów sprzedaży

Możemy także ustawić osobne warunki reklamacji dla każdego aktywnego kanału sprzedaży. Każdy aktywny kanał ma swoją zakładkę, gdzie możemy skonfigurować warunki reklamacji.

reklamacjeshoper.png

Reklamacja dla kanału Allegro

Allegro nie umożliwia wprowadzenia danych z poziomu MassTrade, w związku z tym zalogujmy się na allegro.pl . Po zalogowaniu klikamy na nazwę użytkownika, wchodzimy w zakładkę sprzedajesz.

Wybieramy Ustawienia sprzedaży, następnie Warunki reklamacji.

i tworzymy nową reklamacje, poprzez kliknięcie na dodaj warunki reklamacji.

Następnie uzupełniamy wszystkie niezbędne informacje.

Klikamy przycisk Zapisz i nasza reklamacja została utworzona. Jednak należy pamiętać ze reklamacja w systemie MassTrade pojawi się dopiero po kilku godzinach.

Przechodzimy ponownie do systemu MassTrade i z zakładki Allegro, klikamy Włącz osobne informacje o reklamacjach dla tego kanału sprzedaży, następnie wybieramy utworzona przez nas reklamacje w polu Wybierz.

Aby reklamacje utworzone na Allegro były aktywne, należy mieć aktywowane konto MassTrade (Panel → na dole ekranu przycisk Aktywuj MassTrade).

Klikamy przycisk Zapisz i nasza reklamacja została utworzona z innymi ustawieniami, niż ogólne dla kanału Allegro.

Gwarancja

Lista gwarancji

Aby przejść do listy z zasadami gwarancji wchodzimy w Aukcje i oferty → Więcej ustawień ofert → Polityka sprzedaży → Gwarancje.

image-20240802-080451.png

Tworzenie nowej polityki gwarancyjnej

Aby utworzyć nową politykę gwarancję klikamy w przycisk Nowa gwarancja.

nowagwarancja.png

Otworzy nam się nowe okno.

Uzupełniamy:

  1. Nazwę gwarancji - będzie widoczna tylko dla nas, służy do celów informacyjnych, żebyśmy mogli odróżnić, która jest tą stworzoną przez nas

  2. Rodzaj gwarancji - gwarancja może być wydawana przez sprzedawcę lub producenta 

  3. Okres gwarancji

  4. Treść gwarancji - ogólne założenia gwarancyjne, z kim należy się kontaktować, jakie dokumenty są niezbędne

  5. Załączniki gwarancji - jeśli jest to konieczne, możemy dodać, ale tylko pliki pdf.

Jedną gwarancję możemy ustawić jako domyślną. Gdy uzupełnimy wszystkie dane klikamy przycisk Zapisz.

gwarancja.png

Tworzenie polityki gwarancyjnej dla poszczególnych kanałów sprzedaży

Możemy także ustawić osobne warunki gwarancji dla różnych kanałów sprzedaży. Każdy kanał sprzedaży ma osobną zakładkę. By utworzyć nową gwarancję np. dla kanału sprzedaży Shoper wchodzimy w zakładkę Shoper. Jeśli nie uzupełnimy zakładki o warunki gwarancji wówczas do tego kanału sprzedaży zostanie przypisana gwarancja z zakładki Ogólne.

Uzupełniamy warunki i klikamy przycisk Zapisz.

gwarancjashoper.png

Gwarancja dla kanału Allegro

Allegro nie umożliwia wprowadzenia danych z poziomu MassTrade, w związku z tym zalogujmy się na allegro.pl . Po zalogowaniu klikamy na nazwę użytkownika, wchodzimy w zakładkę sprzedajesz.

Wybieramy ustawienia sprzedaży, następnie Informacje o gwarancjach.

i tworzymy nową gwarancję, poprzez kliknięcie na dodaj informację o gwarancji.

Następnie uzupełniamy wszystkie niezbędne informacje 

Klikamy przycisk Zapisz i nasza gwarancja została utworzona. Jednak należy pamiętać, że gwarancja w systemie MassTrade pojawi się dopiero po kilku godzinach.

Przechodzimy ponownie do systemu MassTrade i z zakładki Allegro, klikamy Włącz osobne informacje o gwarancjach dla tego kanału sprzedaży, następnie wybieramy utworzona przez nas gwarancje w polu Wybierz.

Aby gwarancje utworzone na Allegro były aktywne, należy mieć aktywowane konto MassTrade (Panel → na dole ekranu przycisk Aktywuj MassTrade)

Klikamy przycisk Zapisz i nasza gwarancja została utworzona z innymi ustawieniami, niż ogólne dla kanału Allegro.

  • Brak etykietek