Dokumentacja

Przejdź do końca metadanych
Przejdź do początku metadanych

Wyświetlasz starszą wersję (v. /wiki/spaces/DOK/pages/552730673/Produkty) tej strony.

pokaż różnice pokaż historię strony

« Pokaż poprzednią wersję Wyświetlasz aktualną wersję tej strony. (v. 15) pokaż następną wersję »

Dodawanie nowego produktu

Istnieją dwa sposoby dodawania produktu, albo przez zakładkę Katalog → Nowy produkt,



albo przez zakładkę Katalog→ Produkty → Dodaj produkt.




Produkt można tez dodać przez importer uniwersalny np z csv lub przez importer AllegroBędąc już w formularzu, wpisujemy nazwę produktu oraz skrócona nazwę. Możemy również dodać zdjęcie a także opis produktu. Po prawej stronie możemy uzupełnić takie informacje jak SKU, czyli identyfikator służący do zarządzania towarem. Możemy ustawić czy produkt ma być aktywny, nieaktywny, lub czy występuje pojedynczo lub w zestawie. Określamy stan produktu, typ. Wybieramy producenta, w tym wypadku wcześniej stworzonego BMW, uzupełniamy kategorie do której należy nasz produkt. możemy oczywiście dodać ja do kilku kategorii.



W kolejnej zakładce dodajemy cenę bazowa.

Ceny bazowe - cena bazowa produktu jest to cen "wyjściowa", czyli początkowa, która wprowadzana jest w momencie tworzenia produktu. Wszystkie operacje przeprowadzone na cenach ofert odnoszą się do ceny bazowej.  Od tej ceny obliczane są ceny na poszczególnych kanałach sprzedaży

Cena bazowa Netto - umożliwia wpisanie jednostkowej ceny netto

Cena bazowa Brutto -  umożliwia wpisanie jednostkowej ceny brutto

Podczas wystawiania ofert, możemy zmieniać ceny poprzez takie operacje jak:

  • pole puste = cena bazowa
  • +5% = cena bazowa podniesiona o 5%
  • -5% = cena bazowa pomniejszona o 5%
  • 5% = 5% ceny bazowej np: 100 bazowa 5% zostanie ustawione 5
  • *3 = cena bazowa zwiększona trzykrotnie
  • /3 = cena bazowa zmniejszona trzykrotnie
  • +3 = cena bazowa zwiększona o 3
  • -3 = cena bazowa zmniejszona o 3
  • 3 = cena produktu zmieni się na 3



W kolejnym kroku uzupełniamy informacje dotyczące dostawy (produkty z opakowaniem, lub bez), parametry produktu (waga, wielkość),cenniki dostaw, a także politykę sprzedaży (gwarancje, reklamacje oraz zwroty)



W zakładce magazyn należy podać ilość produktów, które będziemy sprzedawać.

  1. Kontroluj stan magazynowy - opcja wymagana jeśli chcemy ,aby system pilnował stanów magazynowych na kanałach sprzedaży. Wyłączenie opcji umożliwia tzw. sprzedaż ciągła tzn produkt zostaje wystawiony w ilosci 100 szt. po każdorazowej sprzedaży system przywraca wartość 100 szt.
  2. Jednostka miary - sztuka/ komplet/ para/ usługa
  3. Współczynnik - np. gdy stan magazynowy to 4, jednostka to komplet, a w tym polu wystawimy 10 tzn ze mamy 4 kmplety, a komplet sklada sie z 10 sztuk produktu
  4. Stan minimalny -możemy ustawić minimalną ilość produktu przy której system zwiększy ilość produktu do maximum na danym kanale sprzedaży np wystawiamy 50 szt gum wartość max 50 min 10 jeśli zostanie sprzedane 40 szt. system automatycznie zwiększy ilość do 50 szt.
  5. Stan maksymalny - maksymalny ilość produktu do wystawienia
  6. Magazyn - czyli ilość produktów na magazynie



Zakładka sprzedaż, będzie aktywna, po ponownym wejściu w produkt. W ostatniej z zakładek można dodać również opis produktu po angielsku i niemiecku.


Szybkie dodawanie nowego produktu ( na bazie już istniejących)


Aby dodać produkt na bazie już istniejącego, przechodzimy do zakładki  Katalog→ Produkty. Klikamy w wybrany produkt, możemy pozmieniać w nim dowolne rzeczy np. tytuł, zdjęcia, ceny, dostawy, stany magazynowe  itd. Następnie klikamy Zapisz jako nowy i nasz produkt jest utworzony.


Dodawanie produktów wariantowych


Produkty wariantowe służą  do wystawiania przedmiotów takich które różnią się np rozmiarem lub kolorem. Aby utworzyć produkt wariantowy, należy przejść do tworzenia nowego produktu, ale zamiast wybrać w typie produktu - podstawowy, zmieniamy go na wariantowy.



Pojawia nam się nowa zakładka Warianty.



Tak jak w przypadku normalnego produktu, ustawiamy nazwę, zdjęcie i opis (produkty wariantowe dziedziczą zdjęcie od głównego). W zakładce ceny, możemy ustawić jedynie walutę i rodzaj VAT, Sprzedaż, wszelkie pozostałe zmiany można wprowadzić w zakładce Warianty. Nie uzupełniamy również informacji w zakładce dostawa i zwrot oraz magazyn.

W zakładce warianty umieszczamy poszczególne warianty naszego produktu, jego cenę, SKU produktu, ilości magazynowe, wagę, oraz można uzupełnić cechy. Aby dodać nowy wariant klikamy przycisk Dodaj wariant. 



Po uzupełnieniu wszystkich danych produktu klikamy przycisk Zapisz i wyjdź



Zarządzanie produktami


Możemy zarządzać produktami, należy przejść do listy produktów.

Jeżeli chcemy dokonać pojedynczych zmian, należy kliknąć na podlinkowanie. Pokaże nam się pole, w którym możemy dokonać edycji. np. zmiana cen bazowych, lub na poszczególnych kanałach, zmiana stanów magazynowych.



Możemy masowo dokonywać operacji na produktach, możemy zaznaczyć kilka produktów i masowo zmieniać wartości pól, np. opis, nazwa, waga, cenniki dostaw, itd.


                                    


lub można masowo zmieniać cechy produktów.


                                 


Mamy możliwość również dodawania, podmienienia lub usuwania zdjęć z kilku aukcji na raz.



Cenę brutto możemy modyfikować również z tego miejsca.



MassTrade pozwala połączyć nam produkty w warianty.



Ostatnią rzeczą którą możemy wykonać jest wystawianie masowe lub pojedyncze ofert i aukcji




Wystawienie produktów na kanałach sprzedaży


Kiedy nasz produkt jest już poprawnie dodany, należy przejść do listy produktów, zaznaczyć te, które chcemy wystawić. Następnie klikamy  Włącz aukcje i oferty. Wybieramy kanał, na który chcemy wystawić produkt. Weźmy tylko allegro.

Tutaj możemy podejrzeć tytuł aukcji, a nawet go zmienić. Jeśli wszystko się zgadza, klikamy Wykonaj i widzimy, że nasz produkt znajduje się w zakładce Aukcje i oferty w ofertach zarządzanych.




Na skróty

Podczas edytowania produktu, widzimy dostępny przycisk Na skróty, który umożliwia nam podgląd powiązanych aukcji, powrotu do listy produktów oraz obserwacji kolejki zadań. Możemy podejrzeć sobie aukcje.





  • Brak etykietek