- Utworzone przez Agnieszka Olejnik, ostatnia modyfikacja Dominika w cze 10, 2024
Wyświetlasz starszą wersję (v. /wiki/spaces/DOK/pages/552730673/Produkty) tej strony.
pokaż różnice pokaż historię strony
« Pokaż poprzednią wersję Wyświetlasz aktualną wersję tej strony. (v. 30) pokaż następną wersję »
Dodawanie nowego produktu manualnie
Produkt dodajemy przez zakładkę Katalog → Nowy produkt
Produkt można też dodać przez importer uniwersalny np. z CSV lub przez importer Allegro.
Będąc już w formularzu w zakładce Ogólne, wpisujemy nazwę produktu oraz skróconą nazwę. Możemy również dodać zdjęcie, a także opis produktu. Po prawej stronie możemy uzupełnić takie informacje jak SKU, czyli identyfikator służący do zarządzania towarem. Możemy ustawić czy produkt ma być aktywny, nieaktywny, rozwijając więcej opcji. Określamy stan produktu, typ. Wybieramy producenta, uzupełniamy kategorie, do której należy nasz produkt.
W kolejnej zakładce - Aukcje i oferty widzimy kanały na które możemy wstawić nasz produkt. W tym miejscu możemy edytować cenę oraz tytuł aukcji per kanał sprzedaży.
Cena bazowa - cena bazowa produktu jest to cena "wyjściowa", czyli początkowa, która wprowadzana jest w momencie tworzenia produktu. Wszystkie operacje przeprowadzone na cenach ofert odnoszą się do ceny bazowej. Od tej ceny obliczane są ceny na poszczególnych kanałach sprzedaży
Cena własna - umożliwia modyfikowanie cen na jednym kanale.
Podczas wystawiania ofert, możemy zmieniać ceny poprzez takie operacje jak:
pole puste = cena bazowa
+5% = cena bazowa podniesiona o 5%
-5% = cena bazowa pomniejszona o 5%
5% = 5% ceny bazowej np: 100 bazowa 5% zostanie ustawione 5
*3 = cena bazowa zwiększona trzykrotnie
/3 = cena bazowa zmniejszona trzykrotnie
+3 = cena bazowa zwiększona o 3
-3 = cena bazowa zmniejszona o 3
3 = cena produktu zmieni się na 3
Zaznaczając checkbox przy aukcji, możemy zmienić jej tytuł dla konkretnego kanału sprzedaży, jak w przypadku drugiej, trzeciej i czwartej aukcji ze screena poniżej.
W kolejnym kroku - Dostawa i zwrot - uzupełniamy informacje dotyczące dostawy (produkty z opakowaniem lub bez), parametry produktu (waga, wielkość), cenniki dostaw, a także politykę sprzedaży (gwarancje, reklamacje oraz zwroty).
W zakładce magazyn należy podać ilość produktów, które będziemy sprzedawać.
Kontroluj stan magazynowy - opcja wymagana jeśli chcemy, aby system pilnował stanów magazynowych na kanałach sprzedaży. Wyłączenie opcji umożliwia tzw. sprzedaż ciągłą tzn. produkt zostaje wystawiony w ilości 100 szt. po każdorazowej sprzedaży system przywraca wartość 100 szt.
Jednostka miary - sztuka / komplet / para / usługa
Magazyn - czyli ilość produktów na magazynie
W ostatniej zakładce - Automatyzacja - możemy także dla każdego produktu ustawić osobne ustawienia automatyzacji lub ustawić sterowanie wg ustawień z kategorii.
Szybkie dodawanie nowego produktu ( na bazie już istniejących) - duplikat
Aby dodać produkt na bazie już istniejącego, przechodzimy do zakładki Katalog→ Produkty. Klikamy w wybrany produkt, możemy pozmieniać w nim dowolne rzeczy np. tytuł, zdjęcia, ceny, dostawy, stany magazynowe itd. Następnie klikamy Zapisz jako nowy i nasz produkt jest utworzony.
Dodawanie produktów wariantowych
Produkty wariantowe służą do wystawiania przedmiotów takich, które różnią się np. rozmiarem lub kolorem. Aby utworzyć produkt wariantowy, należy przejść do tworzenia nowego produktu, ale zamiast wybrać w typie produktu - podstawowy, zmieniamy go na wariantowy.
Pojawia nam się nowa zakładka Warianty.
Tak jak w przypadku normalnego produktu, ustawiamy nazwę, zdjęcie i opis (produkty wariantowe dziedziczą zdjęcie od głównego). W zakładce ceny, możemy ustawić jedynie walutę i rodzaj VAT, Sprzedaż, wszelkie pozostałe zmiany można wprowadzić w zakładce Warianty. Nie uzupełniamy również informacji w zakładce dostawa i zwrot oraz magazyn.
W zakładce warianty umieszczamy poszczególne warianty naszego produktu, jego cenę, SKU produktu, ilości magazynowe, wagę, oraz można uzupełnić cechy. Aby dodać nowy wariant klikamy przycisk Dodaj wariant.
Po uzupełnieniu wszystkich danych produktu klikamy przycisk Zapisz i wyjdź
Zarządzanie produktami
Aby zarządzać produktami, należy przejść do listy produktów.
Jeżeli chcemy dokonać pojedynczych zmian, należy kliknąć na podlinkowanie. Pokaże nam się pole, w którym możemy dokonać edycji, np. zmiana cen bazowych lub na poszczególnych kanałach, zmiana stanów magazynowych, zmiana kodu SKU itp.
Możemy masowo dokonywać operacji na produktach, możemy zaznaczyć kilka produktów i masowo zmieniać wartości pól, np. opis, nazwa, waga, cenniki dostaw, itd.
W tym celu będąc na liście produktów zaznaczamy interesujące nas produkty, następnie klikamy Wykonaj na zaznaczeniu i otwiera nam się lista, gdzie klikamy Masowa zmiana pól.
Wówczas otwiera się okno z całą listą parametrów, które możemy zmienić. Klikamy na te, które nas interesują, np. ilość na magazynie i klikamy Dalej.
Otwiera się okno, gdzie ręcznie możemy wpisać interesującą nas wielkość. Następnie klikamy Zapisz.
Istnieje także możliwość masowej zmiany cech produktów. W tym celu ponownie zaznaczamy interesujące nas produkty i klikamy przycisk Wykonaj na zaznaczeniu. Następnie pojawia się lista, z której wybieramy Masowa edycja wartości cech.
Przechodzimy na stronę z tabelą cech i listą zaznaczonych produktów. Nowe wartości wpisujemy w pierwszy od góry wiersz, co powoduje zmiany wartości we wszystkich produktach w tabeli. Po dokonaniu zmiany klikamy w przycisk Zapisz.
Cenę brutto możemy modyfikować zarówno w opisany wyżej sposób jak i szybciej z rozwijanej listy Wykonaj na zaznaczeniu. Zaznaczamy produkty, których cenę chcemy zmienić, a następnie klikamy Wykonaj na zaznaczeniu. Z rozwijanej listy wybieramy ramkę z tekstem cena brutto lub modyfikacja i w tym okienku wpisujemy nową cenę brutto. Następnie klikamy przycisk Zmień.
MassTrade pozwala połączyć nam produkty w warianty. W tym celu zaznaczamy produkty, które chcemy połączyć, a następnie klikamy w przycisk Masowa zmiana pól. Następnie z rozwijanej listy wybieramy Zaawansowane.
Następnie klikamy w Zaawansowane, gdzie pojawi się lista, z której wybieramy opcje Połącz produkty w warianty
Zostanie utworzony nowy produkt, którego wariantami będą istniejące wcześniej produkty. Należy nadać nazwę głównego produktu, a następnie kliknąć Zapisz.
Zaznaczone produkty możemy także masowo lub pojedynczo wystawić na wybranych kanałach sprzedaży. W tym celu wybieramy z listy produktów te, które chcemy wystawić. Następnie klikamy w Wykonaj na zaznaczeniu i tam wybieramy opcje Włącz aukcje / oferty.
Pojawi się lista naszych skonfigurowanych kanałów sprzedaży. Możemy wybrać czy produkty mają się wystawić na wszystkich kanałach czy tylko na wybranych.
Jeśli np. wybierzemy opcje Na wszystkich kanałach i klikniemy w ten opis zostanie otwarte nowe okno ze szczegółową listą produktów do wystawienia. Jeśli nasz produkt jest już wystawiony w jakimś kanale sprzedaży to także taka informacja się przy nim pojawi. Następnie klikamy Wykonaj i aukcje / oferty zostaną wystawione w zaznaczonych kanałach sprzedaży.
Wystawienie produktów na kanałach sprzedaży
Kiedy nasz produkt jest już poprawnie dodany, należy przejść do listy produktów, zaznaczyć te, które chcemy wystawić. Następnie klikamy Włącz aukcje i oferty. Wybieramy kanał, na który chcemy wystawić produkt. Produkt możemy wystawić na wszystkich kanałach sprzedaży lub tylko na wybranych.
Tutaj możemy podejrzeć tytuł aukcji, a nawet go zmienić. Jeśli wszystko się zgadza, klikamy Wykonaj i widzimy, że nasz produkt znajduje się w zakładce Aukcje i oferty w ofertach zarządzanych.
Na skróty
Podczas edytowania produktu, widzimy dostępny przycisk Na skróty, który umożliwia nam podgląd powiązanych aukcji, powrotu do listy produktów oraz obserwacji kolejki zadań. Możemy podejrzeć sobie aukcje.
Tutorial
Spis treści
Powiązane
-
Strona:
-
Strona:
-
Strona:
-
Strona:
-
Strona:
-
Strona:
-
Strona:
-
Strona:
-
Strona:
- Brak etykietek